MY DLA ŚWIATA

Wolontariat w szkole „My dla Świata”

Zwykle temat wolontariatu koncentruje uwagę na potrzebach, które w ten sposób można (by) próbować zaspokajać.

Program „My dla świata” „odwraca kota ogonem”. Wolontariusze nie są w nim narzędziem do rozwiązywania problemów społecznych, ale są podmiotami, które angażując się w działania pomocowe doświadczają wielu korzystnych zmian w swoim życiu.

Jest to zatem program wychowawczy nakierowany na rozwój uczestników, zaś świadczenie pomocy jest doskonałą okazją do (bardzo) barwnego i pasjonującego rozwijania różnorodnych zainteresowań, umiejętności i zdolności.

Założenia programu

Program „My dla świata” polega na tworzeniu szkolnych grup wolontariuszy działających na rzecz społeczności lokalnej.

Działania podejmowane przez wolontariuszy są zależne od potrzeb środowiskowych, potencjału zaangażowanej młodzieży oraz ich indywidualnych preferencji.

Wolontariuszami opiekuje się koordynator z grona pedagogicznego wspierany przez zespół biura programu.

Co konkretnie daje wolontariat w szkole?

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE:

Sobota, 2017-10-21

Imieniny: Celiny, Hilarego