Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności


                

 
AKCJE EDUKACYJNE I PROGRAMY

 

 


 

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

 


 

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów:

 


 

Artykuły

ORSZAK TRZECH KRÓLI

2019-01-17

6 stycznia w Kościele Katolickim obchodzone jest Święto Trzech Króli. W tym dniu uczniowie naszej szkoły brali udział w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym przez parafię pw. Wniebowzięcia Najśwętszej Maryi Panny we Lwówku Śląskim. Nasi uczniowie odtwarzali scenkę związaną z fragmentem Narodzenia Pańskiego a przy tym zachęcali pozostałych zebranych do wspólnego kolędowania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólne radosne świętowanie obchodów Święta Trzech Króli. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć rodzicom naszych uczniów za pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości.

Czytaj więcej o: ORSZAK TRZECH KRÓLI

JASEŁKA SZKOLNE

2019-01-17

Dnia 20 grudnia 2018 uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie t odbyło się w świetlicy wiejskiej w Płóczkach Górnych. Uroczystość tę rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Piżuk, która serdecznie przywitała zebranych gości oraz wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Wśród przybyłych gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski Lesław Krokosz, ks. Rajmund Górski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego Jerzy Fiodorów, radny Miasta i Gminy Lwówek Śląski Mateusz Rusinek, Sołtys wsi Płóczki Dolne Robert Czepiel, Sołtys wsi Płóczki Górne Ryszard Cieślak w roli gospodarza, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy.

Wspólna modlitwa i odczytany fragment Pisma Świętego z ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa rozpoczęło wspólne świętowanie.

Uczniowe w sposób profesjonalny przedstawili przeżycia Maryi i Józefa związane z przyjściem na świat Zbawiciela. Wykazali się świetna grą aktorską,a wspaniała sceneria i oprawa muzyczna stworzyły wyjątkowy świąteczny klimat. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Miłym akcentem okazała się wizyta św. Mikołaja, który obdarował prezentami wszystkie dzieci.

Jasełka pokazały jak ważna jest integracja naszej społeczności , a okres świateczny jest ku temu doskonałą okazją.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się to tego wydarzenia: Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej oraz Rodzicom uczniów naszej szkoły.

 

Czytaj więcej o: JASEŁKA SZKOLNE

BEZPIECZNE FERIE

2019-01-17

Aby bezpiecznie spędzić czas podczas wypoczynku zimowego, naszą szkołę odwiedziły Funkcjonariuszki Komendy Policji we Lwówku Śląskim. Na przeprowadzonych zajęciach opowiadały, tłumaczyły  naszym uczniom zasady, które muszą przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić zimowy, wolny czas...

Czytaj więcej o: BEZPIECZNE FERIE

WARSZTATY: ,,PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ OD SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH - DOPALACZE, NARKOTYKI, ALKOHOL”

2019-01-09

W dniu 7 stycznia 2019 nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu ,,Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych- dopalacze, narkotyki, alkohol”. W szkoleniu uczestniczyły klasy najmłodsze od pierwszej do trzeciej oraz uczniowie starsi.

Czytaj więcej o: WARSZTATY: ,,PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ OD SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH - DOPALACZE, NARKOTYKI, ALKOHOL”

Zbiórka

2018-12-18

Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych organizuje zbiórkę makulatury, nakrętek, zużytych sprzętów elektronicznych i elektrycznych oraz zużytych akumulatorów,  baterii (również telefonicznych).

Czytaj więcej o: Zbiórka

JASEŁKA SZKOLNE

2018-12-19

 Mamy zaszczyt zaprosić Was do uczestnictwa w Jasełkach Szkolnych, które organizowane są w najbliższy czwartek w Sali Świetlicy Wiejskiej w Płóczkach Górnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkanców pobliskich miejscowości oraz zaproszonych gości.

Będzie nam bardzo miło gościć WAS ! Przewidziane jest wspólne śpiewanie kolęd, występ uczniów oraz....NIESPODZIANKA !!!! :) Zapraszamy !

Czytaj więcej o: JASEŁKA SZKOLNE

ZAPROSZENIE Z ZAMKU LEGEND W PŁAWNEJ DLA AGATEK

2018-12-10

Musimy czarować swój świat, by nie zgubić tego, co w życiu najpiękniejsze – mówi artysta Dariusz Miliński. - Trzeba pielęgnować prawdziwe dzieciństwo, w którym wyrastamy, i z którego później cały czas czerpiemy. Robić wszystko, co w naszej mocy, by dzieciakom dostarczać jak najwięcej radości, pięknych przeżyć i pozytywnych emocji, by mogły poczuć się jak w cudownej bajce i później przez lata wracać pamięcią do tego wspaniałego czasu……
Uczestników wspaniałej imprezy czeka, jak zwykle, nie tylko spotkanie z Mikołajem rozdającym prezenty. Do Pławnej kolejny raz przyjadą twórcy Teatru „Małe Mi” ze swoim najnowszym programem. Oprócz spektaklu i wspólnych zabaw z artystami będzie też występ dziecięcego zespołu ze szkoły w Płóczkach G. Podczas mikołajkowego spotkania nie zabraknie również pysznego poczęstunku oraz (jeśli tylko dopisze pogoda) dodatkowych atrakcji.

Link do artykułu : https://www.nj24.pl/…/darek_milinski__muzykanci_z_plawnej.j…

Czytaj więcej o: ZAPROSZENIE Z ZAMKU LEGEND W PŁAWNEJ DLA AGATEK

Koncert  „MUZYKA Z BAJEK WALT’A DISNEY’A”

2018-12-10

Na zaproszenie Burmistrz Gminy i Miasta Lwowek Śląski reprezentacja Agatek uczestniczyła w koncercie „Muzyka z filmów Walta Disneya” i....miłe spotkanie z Panią Dominiką, która przepięknie poprowadziła koncert. Już w kwietniu razem z Panią Dominiką spotkamy się na kolejnym Muzycznym Poranku w dolnośląskiej filharmonii.

Czytaj więcej o: Koncert  „MUZYKA Z BAJEK WALT’A DISNEY’A”

I GMINNY PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

2018-12-10

30 listopada 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych odbył się I Gminny Patriotyczny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Opowiedz nam Ojczyzno”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej – Marzena Machałek.

Czytaj więcej o: I GMINNY PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ Z JELENIEJ GÓRY (29.11.2018)

2018-12-10

Dziś, w naszej szkole, odbył się wspaniały koncert filharmonii. Tematem spotkania było ,,100 lat Niepodległej”. Bardzo się cieszymy z cyklicznych spotkań z filharmonią i serdecznie dziękujemy za odwiedziny naszych PRZYJACIÓŁ. To była piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Czytaj więcej o: KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ Z JELENIEJ GÓRY (29.11.2018)

Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Ankieta

Jak spędzam czas wolny?


503 Service Temporarily Unavailable

503 Service Temporarily Unavailable


nginx