Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych

Imieniny: Bernarda, Biruty

• Odwiedziło nas: 1952403

I GMINNY PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

30 listopada 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych odbył się I Gminny Patriotyczny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Opowiedz nam Ojczyzno”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej – Marzena Machałek.

Głównym założeniem konkursu było kształtowanie świadomości oraz postaw patriotycznych wśród dzieci, budzenie szacunku do symboli narodowych, rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a także doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Do konkursu stanęło 28 najlepszych recytatorów - laureatów ze wszystkich szkól podstawowych i przedszkoli z Gminy Lwówek Śląski.

Gminna Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Zienowicz, Krystyna Puzerewska oraz Alicja Kostecka po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniła najlepszych recytatorów w 4 kategoriach wiekowych:

• Przedszkole

• Klasy I-III

• Klasy IV-VI

• Klasy VII-VIII

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom prowadzącym za udział . Laureatom gratulujemy sukcesów!